Florencja - dzień 8 - AgS

Druga część mojego kursu ma miejsce w zupełnie innym budynku, w zupełnie innej grupie. I Florencja jest dziś inna, bo poranne 20 stopni zmusiło Włochów do ubrania kurtek i szalików (!) Nowa grupa prowadzona przez Robertę jest bardzo liczna (13 osób) z ośmiu różnych krajów, na wszystkich poziomach i typach szkół. Kurs dotyczyć będzie przede wszystkim metod motywowania uczniów, zarządzania klasą, zatem skutecznego uczenia, przede wszystkim za pomocą angażowania w to nowoczesnych narzędzi informatycznych/medialnych. Prowadząca zajęcia przygotowała dla uczestników padlet, który pozwala intensywnie pracować podczas zajęć. 
Po południu miałam również okazję uczestniczyć w najlepszej, jak dotychczas, najlepiej poprowadzonej wycieczce po Florencji. Spacer z niezawodnym Maurizio pozowolił nam poznać "nieturystyczną" naturę miasta, ale wgryźć się w jego strukturę i konstrukcję architektoniczną. Słuchanie tych ciekawostek jest również okazją do pogłębienia znajomości języka włoskiego i poznania osób z innych kursów.  
"Davide"
Maurizio
Moja nowa szkoła 
W starym pałacu 
Zawsze piękna - Katedra
Baptysterium, Katedra, Dzwonnica

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Teneryfa - dzień 2 - PK

Malaga dzień 6 - EZ

Porto - day 4 - MP